Čo je nevyhnutné v domácej kancelárii alebo v izbe pre žiaka? Samozrejme dobrý písací stôl, ktorý umožní pohodlne pracovať a mať všetko potrebné po ruke. Nemenej dôležitá je stolička – výber tej vhodnej má veľký význam pre zdravie chrbtice a pohodlie pri práci. Existuje ešte niečo, čo je veľmi užitočné a často prehliadané pri zariaďovaní miesta pre prácu, a to podložka pod stoličku! Táto maličkosť ochráni podlahu pred akýmikoľvek poškodeniami spôsobenými šúchaním, pohybom a presúvaním stoličky alebo kresla.

Podložky pod stoličky – pohodlie, dizajn a ochrana

Prečo používať podlahové rohožky pod stoličky? Predovšetkým na ochranu podlahy. Bez ohľadu na to, či ide o dlaždice, panely alebo prírodné drevo – žiadny povrch nemôže odolať neustálemu presúvaniu ťažkých predmetov. Podložky pod stoličky chránia povrch pred poškodením – preliačinami a škrabancami spôsobenými kolieskami otočnej stoličky alebo nohami stoličky. Okrem toho sú vyrobené z vhodných materiálov a poskytujú vynikajúcu zvukovú izoláciu, čo je užitočné pri práci alebo štúdiu v noci. V zime spríjemňuje podložka pod stoličku sedenie pri písacom stole – izoluje od studenej podlahy. A v neposlednom rade – zaujímavá podložka môže byť aj dekoráciou v miestnosti.

Ktorú podložku pod stoličku si vybrať?

Veľkosť, materiál a vzor – to všetko je potrebné vziať do úvahy pri výbere podložiek pod stoličku. Rohožka by predovšetkým mala mať veľkosť prispôsobenú manévrovaciemu priestoru stoličky. Pokiaľ ide o materiál, najobľúbenejšie sú vinylové podložky, ktoré sú odolné a ľahko sa udržiavajú v čistote. Na druhej strane, výber vhodného dizajnu je individuálnou záležitosťou. Ak v miestnosti nie je koberec, môžete sa so vzorom trochu vyblázniť. Ak je na podlahe už nejaká dekorácia, podložka by mala byť jednofarebná a nenápadná, aby nedošlo k narušeniu konceptu usporiadania.