Niekedy stačí malá zmena a urobíte skvelý dojem. Je to tak aj v prípade obrazov. Stačí ich dobre zladiť s interiérom a potom aj tie s malou veľkosťou úplne zmenia rozloženie. Oplatí sa o nich uvažovať, keď hľadáte perfektný doplnok do obývacej izby. Výber fotoobrazov na plátnektoré sú vynikajúcou alternatívou k plagátom – je taký veľký, že si každý ľahko nájde niečo vhodné pre seba.

Fotoobraz na plátne – prečo si ho vybrať?

Existujú dva dôvody, prečo je lepšie zvoliť fotoobrazy na plátne namiesto akejkoľvek inej dekorácie na stenu. Po prvé, sú elegantné a štýlové, urobia naozaj veľký dojem, ako diela spod štetcov slávnych maliarov. Zároveň predstavujú širokú škálu rôznych štýlov, takže tu nájdete moderné, aj veľmi klasické fotoobrazy. Po druhé, fotoobrazy na plátne sú odolnejšie ako papierové plagáty a vyzerajú oveľa kvalitnejšie. Nevyžadujú žiadne ďalšie rámy. Sú ľahké a ľahko sa zavesia na stenu. Možno ich tiež umiestniť na špeciálnu policu.

Najdôležitejší je ale skutočne obrovský výber fotoobrazov na plátne. Bez ohľadu na to, či máte obývaciu izbu vo vintage, provensálskom, boho alebo glamour štýle, každý si tu nájde niečo vhodné pre seba.

Ako si vybrať fotoobraz na plátne do obývacej izby?

Oplatí sa vybrať fotoobraz, ktorý sa bude hodiť k rozvrhnutiu z hľadiska motívu aj farby. Len tak bude pôsobiť pozitívne. Dôležitý je nielen štýl, ale aj veľkosť dekorácie. Mala by byť dokonale prispôsobená stene a na každej strane by mal zostať voľný priestor. Tiež je vhodnejšie zvoliť jeden väčší obraz na stenu, ako niekoľko menších, ktoré pôsobia chaoticky. Výnimkou sú triptychy, ale ani tie nie sú vhodné do všetkých miestností, pretože vyžadujú oveľa viac priestoru. Fotoobraz na plátne je možné zavesiť kdekoľvek, ale najlepšie je použiť ho na veľkej stene namiesto toho, aby ste na ňu vyberali ďalšie police. Bude vyzerať štýlovo a minimalisticky.