Rekonštrukcia či zariaďovanie priestorov drevodomu dá poriadne zabrať, a to najmä vtedy, ak nemáte estetické cítenie. Vtedy je lepšie zveriť sa do rúk odborníkov. Ak si však chcete zariadiť interiér drevodomu moderne, sami a v čiernej farbe, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Moderný interiér drevodomu

Zariaďovať interiér drevodomu moderným spôsobom je pomerne rovnako obťažné ako v klasickom murovanom dome, pretože drevodom nie je zrub. To znamená, že vás pri zariaďovaní drevodomu nebudú obmedzovať žiadne drevené hranoly ani guľatiny dreva. Pri zariaďovaní akejkoľvek domácnosti je vhodné zvoliť jednotný štýl, ktorý bude nadčasový, aby bol vždy moderný. Medzi takéto trendy určite patrí interiér v bielej, neutrálnej alebo čiernej farbe.

Kuchyňa v čiernom prevedení

Kuchyňa je často označovaná ako srdce domova. Je to miesto, kde ľudia spoločne jedia, plánujú a riešia dôležité veci. A to znamená, že by kuchyňa okrem funkčnosti mala vytvárať priestor, v ktorom sa ľudia budú cítiť dobre. Za posledné roky sa kuchyne stáli populárnymi, a to aj z dôvodu pandémie. Pri zariaďovaní kuchyne si môžete vybrať, akým spôsobom ju zariadite a či bude v jednotnom čiernom prevedení alebo či do interiéru zakomponujete aj biele prvky. Veľmi moderne vyzerá, ak využijete zlaté alebo rose gold doplnky, ako napríklad kľučky, vodovodné batérie či svietidlá.

19

Tmavý interiér obývačky

Prepojenie obývačky a kuchyne má svoje čaro. O to viac, ak máte tieto dva priestory domácnosti prepojené aj po vizuálnej stránke. Pri modernom a trendy bývaní tiež treba dbať aj na vzdušnosť, jednoduché línie a hru so svetlom. V prípade zariaďovania obývacieho priestoru je dobré vybrať si jednu dominantu, napríklad sedací kút. Opäť platí, že priestor drevodomu môžete ozvláštniť vhodnými dekoráciami, ktoré môžu byť pokojne v neutrálnych alebo výraznejších farbách.

22

Snívajte v tmavom prostredí

Pri zariaďovaní spálne je potrebné skôr myslieť na praktickosť a na pohodlnosť. Súčasťou spálne nemusí byť vôbec množstvo nábytku, ale predovšetkým dostatok priestoru na spánok. Pri výbere postele dbajte tiež aj na pohodlnosť matraca, pretože od neho sa odvíja kvalita vášho spánku. Ak túžite po tmavej spálni, potom odporúčame, aby ste do nej zakomponovali drevené, kovové alebo farebné prvky, ktoré budú súčasťou doplnkov. Tie priestor drevodomu oživia. Nezabúdajte ani na svetlo, ktoré dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru.

20

Priestor pre najmenších

Chcete si vytvoriť jednotnú domácnosť v čiernej farbe, ale premýšľate nad tým, ako zariadiť detskú izbu vašim najmenším ratolestiam? Aj v čiernom prevedení môže detská izba vyzerať luxusne a vôbec nie fádne či tmavo. Doplňte interiér detskej izby bielou farbou, čím ju opticky zväčšite a presvetlíte, prípadne ju doplňte obľúbenou farbou vášho dieťaťa. Okrem toho farebné detské hračky, obrazy a vzory priestor viac zútulnia, čím sa bude vaše dieťa vo vlastnej izbe cítiť príjemne.

21

Tmavá čistota v kúpeľni

A nakoniec hygienické zariadenia. Aj kúpeľňu či toaletu môžete zariadiť v tmavých odtieňoch. V kombinácii s mramorom či zlatými doplnkami opäť dodáte miestnosti nádych luxusu. Ani v týchto priestoroch sa nebojte experimentovať a skúšať. Pokojne sa inšpirujte sociálnou sieťou Pinterest, odkiaľ sme aj my čerpali nápady.

23

Tmavý interiér drevodomu síce môže pôsobiť fádne, ale výberom tých správnych dekorácií a v kombinácii s vhodnými farbami bude vaša domácnosť pôsobiť veľmi luxusne, moderne a trendy. Ak ešte len premýšľate nad stavbou drevodomu, potom je dôležité si vybrať kvalitnú firmu.