Chceli by ste si tento rok Veľkú noc ozdobiť vlastnoručne vyrábanými dekoráciami, ktoré budú presne podľa vašich predstáv? Čítajte ďalej a my vám prezradíme ako na to.

Veľkonočné dekorácie

Najprv si však povedzme, prečo sú takéto veľkonočné dekorácie lepšie ako tie kupované. Dekorácie už bývajú často veľmi drahé a týmto spôsobom viete ušetriť peniažky, ktoré následne môžete investovať do iných vecí, napríklad do veľkonočných koláčikov. Ďalšia výhoda je spoločná rodinná aktivita a nové spomienky vytvorené práve vďaka nej. Deti sa zabavia a budú nadšené zo svojich výtvorov a vy môžete prísť na nové myšlienky a popustiť uzdu vašej kreativite. V neposlednom rade týmto spôsobom viete pomôcť prírode a to tým, že nekúpite zbytočné nové veci, ale sami si krásne veci vytvoríte.

Veľkonočné kraslice inak

Nevyhadzujte umyté škrupiny od vajíčok. Vyrobte si z nich pekné veľkonočné dekorácie. Vložte do nich vatu, ktorú necháte nasiaknuť vodou a na ňu rozsypte semienka žeruchy. Za tri dni môže narásť až do výšky 4 cm. Vajíčka s rastlinkami môžete vložiť do vázičky, či iného držiaka a dekorácia je na svete. Samozrejme, najskôr si môžete vajíčka krásne vyzdobiť farbami, presne tak ako by ste maľovali veľkonočné kraslice. Žeruchu takisto viete nahradiť pažítkou, pšenicou alebo jačmeňom.

zerucha-v-skrupine
Zdroj: www.aentschie.blogspot.de

Zlaté vajce

Ďalšia možnosť ako ozvláštniť kraslice je namiesto mnohých farieb a vzorov, použiť niečo viac minimalistické. Použitím jemných pastelových farieb alebo bielej, zafarbíte celé škrupinky. Keď farba uschne a máte jednotnú krásnu vrstvu, môžete vajíčka naaranžovať podľa vašich preferencií. Ak chcete niečo výraznejšie, oblepte kraslice dekoračnými plátkami zlata, ktoré hneď dodajú tejto dekorácií iný rozmer. Toto je veľmi jednoduchý spôsob ako mať jedinečnú výzdobu na Veľkú noc.

zlate-vajce-velka-noc
Zdroj: www.lilyardor.com

Obal od vajíčok ako váza

Neverili by ste ako taký obyčajný obal od vajíčok vie nabrať nový život len vďaka vašej pomoci. Jednoducho odtrhnite pokrývku obalu a nechajte si tú časť, do ktorej sa ukladajú vajíčka. Túto časť zafarbite podľa vašich predstáv, prípadne ju nechajte v jej prirodzenej farbe. Do dierok určených na vajíčka poukladajte kvietky, ktoré máte najradšej. Do zvyšného priestoru vyrobte zo zvyšných škrupiniek ručne vyrobené sviečky. A to jednoducho tak, že do škrupiny nalejete roztopený vosk s knôtom. Pravdaže sviečky viete nahradiť kraslicami, ktoré sú typické pre Veľkú noc. Vyrábať ich je taktiež veľkou zábavou.

sviecky-skrupiny-z-vajicok
Zdroj: www.trendenser.se
vajicka-kvetiny
Zdroj: www.themerrythought.com

Stromček aj na Veľkú noc

Nemáme na mysli vianočný stromček, ale ten veľkonočný. V prírode si nazbierajte zopár krásnych a prázdnych halúzok. Tie uložte do neutrálnej vázy, prípadne si ju takisto svojpomocne zafarbite, aby sa vám hodila do výzdoby. Na halúzky zaveste vaše po domácky vyrobené kraslice.

Náš tip je, aby kraslice boli čo najlepšie zladené pre moderný výsledok. Napríklad môžete zvoliť iba pastelové farby alebo iba biele vajíčka s čiernymi tvarmi. Dokonca pekný výsledok vznikne, aj keď si zvolíte monochromatické farby.

velkonocny-stromcek-s-kraslicami
Zdroj: www.thehousethatlarsbuilt.com

Nezvyčajný kvetináč

Do skleneného boxu si nasypte jemný biely piesok. Naň umiestnite vaše veľkonočné kraslice, kvety vašich obľúbených rastlín a čokoľvek iné podľa vašich preferencií, ako napríklad kamienky, mach, drobné sošky atď. Krásny výsledok nastane, ak do skleníku nakoniec vložíte LED svetielka, ktoré dodajú dekorácii rozprávkový nádych.

4cdb569edd242c0edf0fc7cf13a0f6a3
Zdroj: www.stonegableblog.com

Kraslice na rôzne spôsoby, obal od vajíčok, halúzky či skleník. Dúfame, že si tieto krásne veľkonočné dekorácie vyrobíte doma s rodinou a sviatky prežijete v zdraví a pohode. Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho so svojimi najbližšími.