Neznášate upratovanie? Radšej si najmete upratovaciu službu, než by ste si mali upratať sami? Bez ohľadu, aké to môže byť nepríjemné, váš domov si zaslúži byť uprataný a zorganizovaný. Zložité veci môžete nechať na profesionálov, no niečo určite zvládnete aj sami. Toto je TOP minimalistických hackov pre čistejší domov.

Občasné upratovanie

Je to síce nekonečný príbeh, ale prináša aj vytúženú odmenu. Občasné upratovanie počas dňa ešte nikoho nezabilo. A postará sa o to, aby bol váš dom neustále poupratovaný. Preto by ste si mali nájsť aspoň 5 minúť každú hodinku dve a odložiť všetko, čo ste doma po sebe nechali. Napríklad, takú prázdnu šálku od čaju, použité pero alebo pomádu na pery. Všetko sa vám určite bude robiť jednoduchšie, pretože sa vyhnete nechcenému rozptýleniu.

Upratovací deň

Na čistom domove záleží viac, ako na našej lenivosti niečo sem-tam poupratovať. Ak sa z malého upratovania stane zvyk, všetko je razom jednoduchšie. Vyberte si jeden deň v týždni, kedy strávite hodinku vášho času väčším upratovaním. Je jedno, či to bude pondelok, piatok či sobota. Avšak, nepodvádzajte! V opačnom prípade tento patent nebude fungovať.

mopDeľba práce

Ak bývate úplne sami, nie je to nič pre vás. Avšak, ak bývanie zdieľate so spolubývajúcim, partnerom či deťmi, rozdeľte si povinnosti podľa vašich schopností. Jeden vyčistí kúpeľňu a vynesie odpadky z koša, iný zase uprace kuchyňu a obývačku. Takto toho nebudete mať priveľa a ani upratovanie sa vám tak nezhnusí.

Spríjemnenie povinností

Upratovanie nemusí byť také nudné a nepríjemné, ako si ho väčšina z nás predstavuje. Už len niekoľko tónov vašej obľúbenej hudby vám pomôže v tom, aby ste zabudli, že vykonávate nevyhnutnú povinnosť. Alebo si skúste zapnúť audioknihu či mimoriadne obľúbené podcasty.

music

DIY čistiace prostriedky

Ak vás na upratovaní odrádza práve nepríjemný pach agresívnych čistiacich prostriedkov, stavte na starými mamami overenú kvalitu v podobe obyčajného octu. Je to ekologickejšie pre vás i naše životné prostredie. Ak si z neho vytvoríte zmes s inými látkami, napr. jedlou sódou bikarbónou, upratovanie bude ešte efektívnejšie a rýchlejšie.

Všetko má svoje miesto

Toto tvrdenie je zlaté pravidlo! Všetko, čo prinesiete do vášho domova by už malo mať vopred dané miesto. V opačnom prípade platí, že to buď nepotrebujete, alebo by ste sa nejakej inej nepotrebnej veci mali zbaviť. Upratovanie je omnoho rýchlejšie, keď vopred viete, kde máte danú pohodenú vec uložiť.

Minimum vecí

Menej je niekedy viac. Matematická priama úmera platí aj v prípade vašej domácnosti a vecí v nej. Máte obavy, že váš domov s minimom vecí nebude útulný? Nebojte sa, ale prečítajte naše tipy, ako váš dom zútulniť. Čím menej toho máte, tým kratšie upratujete. Verte či nie, týka sa to aj čistiacich prostriedkov. Jeden-dva kvalitné univerzálne čističe by si mali s vašou pomocou vedieť poradiť so všetkými nečistotami.