Inteligentná domácnosť je na výslní a stále viac ľudí sa rozhoduje pre pohodlie, ktoré nám inteligentné spotrebiče a zariadenia poskytujú. Vytvorte si aj vy spolu s nami inteligentnú domácnosť, v ktorej bude všetko fungovať správne. 

Inteligentná domácnosť

Najskôr sa pozrime bližšie na to, čo inteligentné domácnosti predstavujú. Inteligentná domácnosť alebo tiež smart home predstavuje plne automatizovaný a integrovaný systém, ktorý vám zabezpečí pohodlie a bezpečnosť vo vašej domácnosti. Súčasťou inteligentnej domácnosti je bezpečnostný systém, inteligentné osvetlenie a smart spotrebiče. Veľkou výhodou inteligentných domácnosti je úspora energií. Ide tak o modernú generáciu bývania, vďaka ktorej môžete celú svoju domácnosť ovládať pomocou aplikácie vo vašom smartfóne. 

digital-tablet-screen-with-smart-home-controller-wooden-table-scaled

Bezpečnostný systém 

Chcete zabezpečiť svoju domácnosť pred nečakanou návštevou? Výhodou inteligentnej domácnosti je bezpečnostný systém, ktorý vás pomocou kamerového systému a bezpečnostný čidiel na dverách a oknách chráni pred zlodejmi. Cez mobilnú aplikáciu vo svojom smartfóne môžete odkiaľkoľvek sledovať svoj domov. Navyše vás pomocou aplikácie taktiež upozorní na pohyb alebo otvorenie dvier či okien. 

Inteligentné osvetlenie 

Veľmi obľúbenou súčasťou inteligetných domácnosti je inteligentné osvetlenie. Okrem bežného zapínania a vypínania svetiel vám umožňuje tiež meniť jeho intenzitu. V aplikácii si môžete nastaviť rôzne rutiny ako napríklad čas príchodu z práce a inteligentné osvetlenie sa zapne pár sekúnd pred tým, ako vkročíte do svojho domova. Inteligentné osvetlenie funguje spoločne so smart žiarovkami, ktoré vám umožnia ovládať svetlo odkiaľkoľvek. 

468-td-15526-mockup-scaled

Smart spotrebiče

Varenie, pečenie či sledovanie televízie je s inteligentnými spotrebičmi oveľa komfortnejšie. Súčasťou inteligentnej domácnosti sú rôzne spotrebiče, ktoré sa okrem vášho pohodlia starajú aj o úsporu energií. Predstavte si chladničku, ktorú si môžete prezrieť cez aplikáciu aj z obchodu a zistiť, ktoré potraviny vám doma chýbajú. Alebo si vyskúšajte predstaviť, že ráno hneď po zobudení na vás čaká v kuchyni čerstvo pripravená káva. Áno, toto a omnoho viac je možné s inteligentnými spotrebičmi

Hlasový asistent

Siri, Alexa či Google? Určite ste sa s jedným z nich už stretli. Ide o hlasových asistentov, ktorým môžete zadávať úlohy pomocou hlasu. Potrebujete na nákupný zoznam pridať mlieko? Povedzte to svojmu hlasovému asistentovi, ktorý vám v aplikácii aktualizuje nákupný zoznam. Chcete pustiť hudbu alebo vypnúť svetlo v spálni? Poproste o to svojho hlasového asistenta. Aj takto pohodlné môže byť bývanie v inteligentnej domácnosti. Malou nevýhodou hlasových asistentov je jazyk. Žiaden z nich totižto nehovorí po slovensky. Ak však hovoríte anglicky alebo nemecky, bez veľkých problémov to určite zvládnete. 

smart-speaker-house-control-innovative-technology-scaled

Inštalácia inteligentnej domácnosti

Mnohí si predstavujú inštaláciu inteligentnej domácnosti ako komplikovanú. Opak je však pravdou. Inštalácia inteligentných zariadení si vôbec nevyžaduje veľké zásahy a s trochou šikovnosti ju zvládnete aj sami. Stačí, ak si všetky zapojené spotrebiče pridáte do na to určenej aplikácie a všetko pripojíte na rovnakú sieť. 

Inteligentná domácnosť a bývanie v nej má mnoho výhod, predovšetkým vám má uľahčiť fungovanie. Nebojte sa preto vyššej investície a využívajte všetky výhody moderného a pohodlného bývania, ktoré vám smart home ponúka.