Do štedrého večera nám ostávajú dva týždne a vy ešte nie ste pripravení? Nevadí. V dnešnom článku vám ukážeme, ako pripraviť vašu domácnosť a hlavne bez stresu.

Upratovanie

S tým väčším upratovaním je dôležité začať o čosi skôr. Ak ste ešte stále nezačali, tak teraz je práve ten čas, kedy by ste mali. Začnite s upratovaním, do ktorého sa vám nechce a potom to už bude jednoduchšie. Menšie upratovanie, ako je utieranie prachu, vysávanie môžete nechať na posledné dni. Ak vám vaša práca nedovoľuje vyhradiť si čas na väčšie upratovanie, no napriek tomu chcete mať doma čisto, zavolajte si pokojne upratovaciu službu, ktorá vám dá všetko do poriadku.

4

Dekorácie

Ak budete mať všetko upratané tak, ako chcete, môžete začať s dekoráciami. Síce väčšina ľudí si začína ozdobovať domácnosť 1. decembra, sú tu aj takí, ktorí to robia dva dni pred Vianocami. Je len na vás, do ktorej skupiny patríte, avšak ak chcete mať z vianočnej dekorácie nejaký pôžitok, je potrebné začať čím skôr,  pretože pár dni predtým už budete myslieť na niečo iné. Medzi tradičné farby Vianoc patrí určite biela, zelená, červená a zlatá, ale ak ozdoby v týchto farbách doma nemáte, nekupujte zbytočne nové. Pokojne si niektoré vyrobte doma, na Pintereste nájdete množstvo návodov, ako na to. Jednoduché dekorácie na stromček, prípadne adventný veniec sú práve tie dekorácie, ktoré zvládne každý. Okrem dekorácií a vianočného stromčeka skúste zapáliť vonné sviečke, vytiahnuť mäkkú deku, svetielka a vaša domácnosť bude hneď pôsobiť vianočnejšie.

3

Nakupovanie

Tak, ako by ste si nemali nechávať nakupovanie darčekov na poslednú chvíľu, nenechajte si ani nákup potravín a surovín, ktoré budete potrebovať. Je lepšie urobiť jeden väčší nákup, prípadne pár dni pred sviatkami ísť kúpiť posledné veci, ako je pečivo, zelenina, prípadne veci, ktoré je potrebné konzumovať hneď. Dobre vieme, že opatrenia proti koronavírusu sa menia každým dňom, a preto suroviny, ktoré budete potrebovať, nemusia byť posledné dni pred sviatkami dostupné. Ak sa chcete čo najviac vyhnúť ľuďom, pokojne nakupujte online. Túto možnosť ponúkajú aj niektoré maloobchodné predajne na Slovensku. Avšak pred každým nákupom si urobte zoznam, čo všetko budete potrebovať, aby ste zbytočne nemíňali peniaze na niečo, čo v skutočnosti nepotrebujete. Okrem toho váš pobyt v obchode bude oveľa kratší, ak pôjdete len po tom, čo potrebujete.

1

Balenie darčekov

Ak nakúpite aspoň 80 % darčekov skôr, budete mať výhodu aj v tom, že ich rovno môžete zabaliť. Nezabudnite kúpiť baliaci papier aj do zásoby, aby ste na poslednú chvíľu nemuseli ísť do obchodov len kvôli tomu. Uložte darčeky na bezpečné miesto a v deň Vianoc nimi potešte svojich blízkych.

7

Pečenie

O medovníčkoch je známe, že je potrebné ich upiecť pár týždňov dopredu, aby počas sviatky boli mäkké a chutné. S týmto tvrdením samozrejme súhlasíme, ale existuje množstvo receptov práve aj na medovníčky, ktoré sú mäkké ihneď. O týždeň skôr môžete pokojne upiecť aj linecké koláče, kokosky, prípadne tie, ktoré majú suchý základ. Ak pečiete na Vianoce koláče s obsahom šľahačky, tie si určite nechajte až na posledné dni, aby sa nepokazili.

78

Varenie

S varením je to presne naopak ako s pečením. Všetky tie dobroty, ktoré sa konzumujú na Vianoce chutia vždy najlepšie čerstvé. Preto si túto aktivitu nechajte až na sviatočný deň.

5

Zabudli sme na niečo podstatné? Ak dodržíte jednotlivé body, ktoré rozhodne nesmú k Vianociam chýbať, budú vaše Vianoce pokojné a bez stresu.