Prišli ste už niekedy na návštevu a všetko dokonale voňalo aj napriek tomu, že domácnosť nebola čerstvo uprataná? Máte pocit, že vášmu domovu chýba tá správna vôňa? Pripravili sme pre vás domáce recepty na vône do bytu, vďaka ktorým budete mať aj vy vždy rovoňanú domácnosť. Inšpirujte sa.

Vône do bytu z aviváže

Čerstvo opratá bielizeň dokáže rozvoňať celú domácnosť, avšak len dovtedy, kým ju neodložíte do šatníka. Ako si však udržať túto vôňu čo najdlhšie? Vyskúšajte si vyrobiť vlastnú vôňu do bytu z aviváže, ktorú nastriekate na koberce, vankúše či závesy. Zmiešajte čistú vodou s trochou vašej obľúbenej aviváže a túto zmes prelejte do rozprašovača. Potom ju jednoducho nastriekajte na textílie v domácnosti a užívajte si vôňu čerstvo opratej bielizne dlhodobo.

high-view-natural-lavender-oils-scaled

Voňavé vrecúška

Určite poznáte voňavé vrecúška, ktoré sú určené do šatníka. Použiť ich však môžete kdekoľvek v domácnosti. Ako si však vyrobiť vlastné? Ušite si z prírodnej látky malé vrecká, ktoré môžete naplniť napríklad sušenou levanduľou alebo avivážou vo forme perličiek. Naplnené vrecúška zaviažte šnúrkou a zaveste ich napríklad na nábytkové úchytky. Ak vôňa po istom čase vyprchá, jednoducho ju naplníte znova.

Voňavé obrúsky do sušičky

Obrúsky do sušičky môžu mať aj iné využitie než len to, na ktoré sú určené. Skvelým riešením pre voňavejší domov je ich umiestnenie na dno koša na odpadky. Vďaka ním bude váš kôš stále príjemne voňavý.

soft-your-laundry-by-droping-dryer-sheets-into-your-dryer-washing-mashine-by-hand-scaled

Interiérové spreje s esenciálnym olejom

Nič nerozvonia domácnosť lepšie ako interiérový sprej. Vyrobte si tieto vône do bytu vlastnoručne. Do prázdneho rozprašovača nalejte čistú destilovanú vodu, ktorá bude tvoriť základ. Pridajte pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja, rozmarínu, citrónovej kôry či škorice a namiešajte si vôňu, ktorá vám bude vyhovovať. V tomto prípade je výber akýchkoľvek surovín len a len na vás. Vyskúšajte rôzne kombinácie a vytvorte vôňu, ktorú očarí každú návštevu.

Vonné sviečky a difuzéry

Asi najbežnejším riešením, po ktorom siahajú mnohí, sú vonné sviečky a difuzéry. Pri výbere siahnite po kvalitnejších sviečkach, ktoré majú intenzívnejšiu a trvácnejšiu vôňu. Ak máte šikovné ruky, môžete si takéto sviečky rovno vyrobiť. Ďalším obľúbeným riešením sú tiež difuzéry, do ktorých sa pridávajú kvapky esenciálneho oleja. Aj v tomto prípade vám však odporúčame siahnuť po kvalitných esenciálnych olejoch, ktoré majú intenzívnejšiu vôňu.

Nechajte svoj domov rozvoňať a vyskúšajte naše tipy na vône do bytu.