Chladnejšie počasie spôsobuje, že ľudia čoraz viac času trávia práve vnútri v domácnosti. To môže spôsobiť zvýšenú návštevnosť, tvorbu prachu a nečistôt. Preto, ak chcete svoju domácnosť osviežiť a dokonalo vyčistiť pred blížiacimi sa sviatkami, mali by ste postupovať podľa tohto zoznamu a tipov.

Dokonalo čistá kuchyňa

Upratovanie by ste si mali rozdeliť na jednotlivé miestnosti, pretože každá z nich si určite vyžaduje nejaké upratovanie. Začnite napríklad kuchyňou, v ktorej pravdepodobne trávite pomerne dosť času, čo sa, samozrejme, môže odzrkadliť aj na čistote kuchyne. Zvýšenú pozornosť by ste mali venovať predovšetkým tým povrchom, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, a preto zvoľte predovšetkým čistiace prostriedky vhodné na kuchynské povrchy. Okrem toho, že dokonalo odstraňujú mastnotu, tak nechávajú aj prirodzene čistú a krásnu vôňu. Svoj čas by ste mohli venovať aj čisteniu mrazničky, keďže počas blížiacich sa vianočných sviatkov budete potrebovať v mrazničke viac miesta.

Povrchy, na ktoré by ste sa mali sústrediť:

– kuchynská pracovná doska,

– umývadlo,

– podlaha.

woman-cooking-kitchen

Profesionálne čistá kúpeľňa

Bez ohľadu na ročné obdobie, práve kúpeľni by ste mali venovať svoju pozornosť čo naviac. Ide o miestnosť, v ktorej trávite svoj čas niekoľkokrát denne, a to nielen vy, ale aj vaši rodinní príslušníci. Preto sa upratovaniu venujte aspoň pár minút denne, vždy po použití zariadenia. Čistiace prostriedky by ste mali používať určené priamo na toaletuna sanitu. Vďaka ním bude čistenie rýchlejšie a jednoduchšie. Pokojne môžete použiť aj čistiace prostriedky s vôňou, vďaka ktorej bude vaša kúpeľňa pôsobiť sviežo.

Povrchy, ktoré by ste nemali vynechať:

– umývadlo,

– toaleta,

– steny na sprchovom kúte,

– vaňa,

– uteráky.

Kúpeľňa a WC patria medzi miestnosti, v ktorých je výskyt baktérií a vírusov väčší. Keďže ide o miestnosti s vlhčím prostredím, odporúčame používať dezinfekčné prostriedky na dennej báze, ktoré zabránia tvorbe plesní a škvŕn.

woman-has-fun-shower

Krásne čistá obývačka

Chladné počasie a ročné obdobia sú stvorené na to, aby ste si obývaciu miestnosť krásne zútulnili. Či už počas jesenne nejakými oranžovými dekoráciami, tekvicami, sviečkami alebo vianočným stromčekom, adventným vencom a rôznymi inými vianočnými dekoráciami. V tak pokojnom priestore sa hneď trávi čas lepšie. Avšak, to prináša aj viac nečistoty. Pri upratovaní obývačky používajte čistiace prostriedky určené priamo na drevo, nábytok či podlahu. Na elektronické zariadenia odporúčame skôr používať prachovky, prípadne suché utierky, aby elektronika neprišla do kontaktu s vodou. Nezabúdajte ani na čalúnenie na pohovke.

Povrchy, ktorým treba venovať pozornosť:

– obrazovky,

– nábytok,

– čalúnenie,

– vankúše,

– podlahy/koberce.

caucasian-young-couple-sitting-floor-living-room-cheering-up-their-favorite-sport-team-cat-sleeping-background

Dôkladne čistá spálňa

A jednou z posledných miestnosti, na ktorú by ste nemali zabúdať je spálňa. Síce sa môže zdať, že v nej trávite málo času, no spolu s chladným počasím prichádzajú aj dlhšie noci. Preto sa uistite, aby bola vaša spálňa uprataná a čistá, aby ste si v nej počas noci mohli čo najviac oddýchnuť. Okrem dôkladnému utieraniu prachu by ste mali venovať pozornosť najmä posteli, a to samotným obliečkam a matracu. Ten je potrebné otáčať pravidelne každé 2 mesiace. Obliečky by ste mali prať a meniť každý týždeň, aby ste predišli rôznym roztočom. Určite nezabúdajte ani na záclony či závesy a podlahu. Samozrejme, príjemnú čistú vôňu získate už len vďaka čistej bielizni, avšak vďaka osviežovačom s príjemnou levanduľovou vôňou sa vám bude zaspávať príjemnejšie, keďže levanduľa vyvoláva pocit pokoja a relaxu.

Povrchy, ktorým treba venovať čas:

– posteľ/matrac,

– bielizeň,

– nábytok,

– podlaha

–  závesy/záclony.

woman-sleeping-peacefully-bed

Vďaka profesionálnym čistiacim prostriedkom od Roin bude upratovanie domácnosti jednoduchšie a príjemnejšie.