Mravce v domácnosti predstavujú veľké nebezpečenstvo, a to najmä z toho dôvodu, že sa zdržiavajú vo veľkých skupinkách, je ťažko sa ich zbaviť a môžu tiež prenášať rôzne baktérie a choroby. I keď sa na prvý pohľad zdá, že ide o drobný a nebezpečný hmyz, je potrebné sa ho z domácnosti zbaviť. Vyskúšajte týchto 10 praktických tipov na to, ako sa zbaviť mravcov v domácnosti navždy.

Prírodné spôsoby, ako sa zbaviť mravcov z domu a bytu

Na odstránenie mravcov v domácnosti môžete použiť rôzne postreky na mravce, prípadne rôzne chemikálie, ktoré nájdete dostupné v obchodoch. Avšak na odstránenie mravcov môžete použiť tiež prírodné spôsoby, ktoré si viete vytvoriť z bežne dostupných ingrediencií.

Odstráňte mravce v domácnosti citrónom a pomarančom

Mravce v domácnosti môžete odstrániť jednoduchým spôsobom, a to napríklad použitím citrusových plodov, ako je citrón, pomaranč a limetka. Ide o veľmi kyslé potraviny, ktoré mravce nemajú radi. Preto práve ne môžete použiť na ich odstránenie z domácnosti. Môžete použiť buď šťavu alebo pokojne len kôru, ktorú umiestnite na miesto, kde sa mravce najviac vyskytujú. Možno práve preto nájdete v obchodoch aj rôzne čistiace prostriedky s vôňou citrusov.

top-view-cut-oranges-apples-cut-orange-dark-background

Zničte mravcov octom

Ocot funguje podobne ako kyslé citrusové ovocie. Mnohokrát má funkcie prírodného repelentu, a preto ide o ďalší účinný spôsob, ako sa môžete mravcov zbaviť. Stačí, ak zmiešate ocot s vodou v pomere 1:1. Túto zmes následne nalejte tam, kde sa mravce vyskytujú.

Zbavte sa mravcov práškom do pečiva

Mravce v byte a v dome nie sú ničím príjemným, a preto na ich odstránenie môžete použiť aj prášok do pečiva, ktorý určite majú doma všetky gazdinky. Ako na to? Jednoducho stačí nasypať kypriaci prášok tam, kde sa mravce nachádzajú.

Odožeňte mravcov z domácnosti korením a soľou

Hovorí sa soľ nad zlato a je skutočne tak. Okrem toho, že soľ môžete použiť na dochutenie svojho jedla, viete ju využiť aj na odstránenie mravcov zo svojej domácnosti. Jednoducho soľ a koreniny, ako je čierne korenie, cesnak, čili papričky či červená mletá paprika, vás dokážu zbaviť mravcov raz a navždy. Stačí, ak koreniny a soľ nasypete na miesto, kde sa mravce vyskytujú, prípadne si vyrobíte postrek, a to zmiešaním korenín a vody a nastriekate ho na mravce. Takto by ste sa mali zbaviť veľmi rýchlo mravcov zo svojho bytu či domu.

salt-wooden-small-plate

Dajte zbohom mravcom uhličitanom vápenatým

Uhličitan vápenatý, tiež známy ako krieda taktiež slúži na odstránenie mravcov v domácnosti. Skúsili ste niekedy nakresliť čiaru kriedou na miesto, kde sa mravce nachádzajú? Uvidíte, že mravce cez takúto čiaru nikdy neprejdú. Je to najmä z toho dôvodu, že uhličitan vápenatý, pravdepodobne, mravcom škodí. Či to je pravda na 100 % nevieme, no rozhodne mravce kriedu nemajú radi, a preto z domácnosti zmiznú.

Vyžeňte mravcov z domácnosti škoricou

Tak ako koreniny patria medzi účinné spôsoby odstránenia mravcov, takisto funguje aj škorica. Navyše ak použijete škoricu, zanecháte vo svojej domácnosti príjemnú vôňu. Umiestnite škoricu blízko mraveniska alebo na miesto, kde sa najviac vyskytujú a tak sa ich jednoducho zbavíte.

Použite na mravce mentolovú zubnú pastu

Vedeli ste, že mentolovú zubnú pastu môžete použiť aj na odstránenie mravcov z domácnosti? Skúste mentolovou zubnou pastou vyplniť mravenisko a zbaviť sa ich navždy. Ak sa mravcov zbavíte, stačí biele stopy po paste len utrieť.

concept-tooth-oral-care-close-up

Zlikvidujte mravce lepiacou páskou alebo cukrovou vodou

Medzi ďalšie účinné spôsoby patrí aj cukrová voda alebo lepiaca páska. Cukrová voda mravce veľmi láka, a preto ak ňou polejete špongiu, jednoducho mravce prídu samé. Následne stačí špongiu vyhodiť. Tiež môžete položiť pred mravenisko lepiacu pásku, na ktorú sa mravce rýchlo prilepia. Taktiež ju potom stačí len vyhodiť.

Chemické spôsoby na odstránenie mravcov v domácností

Ak sa mravce vo vašej domácnosti vyskytujú často, prípadne si tvoria veľké mraveniska na viacerých miestach, je dobré vyskúšať aj rôzne chemické spôsoby či postreky na mravce. Taktiež je dobré zavolať si špecialistu, a to dezinsektora, ktorý nájde hniezdo mravcov a odstráni ho raz a navždy.

Vďaka týmto spôsobom už nebudete mať problém s mravcami vo vašej domácnosti. Odporúčame tiež dodržiavať hygienu, pravidelne umývať a upratovať svoju domácnosť a nenechávať otvorené potraviny, pretože mravce sa dokážu dostať kamkoľvek a prežiť kdekoľvek.