Praktické aj dekoratívne! Žalúzie majú nespočetne veľa výhod. Pre niekoho sú ideálnym spôsobom, ako si chrániť súkromie, pre iného zase štýlovým dekoračným doplnkom. Dobre vybrané žalúzie a rolety môžu mať transformačný účinok naozaj v každej miestnosti. Postupujte podľa našich nápadov a inšpirujte sa dekorovaním a tienením okien!

BASIC zásady pri výbere žalúzií

  1. Rolety a žalúzie sú obľúbenou univerzálnou voľbou pre každú izbu.
  2. Rímske rolety sú štýlové! Ak sa však neustále používajú, ich šnúry sa budú musieť v priebehu času vymieňať, pretože majú tendenciu sa trhať alebo zlomiť.
  3. Rolety sú veľmi praktické pre kuchyne a kúpeľne, pretože ich ochranná vrstva je vhodná do vlhkého prostredia.
  4. Švédske rolety vyzerajú uvoľnene a útulne. Pri častom otváraní a zatváraní sa ale môžu bezhlavo prevrátiť.
  5. Skúste spojiť viac úžitkových štýlov. Nakombinujte vo vašej domácnosti rolety spolu so žalúziami. Švédske rolety do kuchyne, klasické žalúzie do spoločných priestorov a rolety do spálne! Toto spojenie vám umožní lepšiu kontrolu nad množstvom svetla, ktoré sa filtruje do miestnosti.
  6. V miestnostiach, ktoré slúžia na rôzne funkcie, je najlepšie spárovať žalúzie a záclony. Vytvoríte tak flexibilný obklad okna, ktorý vám bude vyhovuje počas dňa i v noci.
  7. Žalúzie s čiernou podšívkou sú ideálne pre spálne. Najmä keď úplne zakrývajú rám a sú ešte doplnené o záclony. Rovnomerné žalúzie v rovnakom štýle a látke dodajú miestnosti s viacerými oknami čistý a súdržný vzhľad.
  8. V miestnostiach pre malé deti namontujte vždy žalúzie, ktoré sú bezšnúrové alebo majú pružinový mechanizmus, pomocou presných dodaných pokynov. Rovnako postupujte aj v prípade, že máte domáce zvieratká. Bezšnúrové žalúzie totiž ponúkajú viac bezpečnosti, súkromia a vyznačujú sa skutočne jednoduchou manipuláciou.

Teraz už zaručene viete, ako sa popasovať s výberom žalúzií a roliet do vašej domácnosti. Mnoho spoločností na výrobu a inštaláciu tieniacej techniky ponúkajú bezplatnú konzultáciu, takže jediné, čo vám teraz ostáva je zarezervovať si termín osobného stretnutia a vybrať si konkrétne modely a veľkosti žalúzií vhodné pre váš domov.