Hoci váš interiér nevymeníte tak jednoducho ako nový šatník, ale aj tu treba kráčať s dobou a sledovať trendy. Posuny v interiérovom dizajne odzrkadľujú spoločenské nálady a trendy. Viete aké sú tie tohtoročné?

Wabi-sabi štýl – uvoľnenosť

Ležérnosť v domácnostiach sa objavovala okrajovo už dávnejšie. Tento trend spočíva v miernej nedbalosti pri usporadovaní vecí v interiéri. Japonský wabi-sabi štýl naznačuje, že nedokonalosť je tá správna cesta. Nejde tu o lajdáckosť, ale autentickosť. Wabi-sabi oslavuje asymetriu, jednoduchosť, skromnosť a dôvernosť.

apartment-architecture-bedroom-892618

V japončine wabi znamená osamotený život v prírode a sabi vyjadruje oddych. Postupne sa toto spojenie začalo používať na opis jednoduchých, čistých interiérov, ktoré nič neskrývajú. Preto by ste mali vaše domácnosti upratovať len tak „na oko“ a veci nemať pod úplnou kontrolou. Celkom vyhovujúci trend, čo poviete?

Farebná kuchyňa

Novým trendom 2018 podľahli aj kuchyne. Namiesto drsných kontrastov kov-drevo, čierna-biela sa objavujú odtiene bledomodrej, svetlozelenej, ružovej alebo intenzívne tóny žltej a zelenej.

Umývadlá

Zabudnite na biele či antikorové umývadlá v kúpeľni či v kuchyni. Na scénu prichádzajú betónové a bronzové umývadlá.

5166

Teplý neutrál

Neradi ladíte farby vo vašom domove a radšej sa držíte neutrálnych farieb? Tak tento rok máte vyhraté! Práve nenápadné odtiene slonoviny, uhlia, popola, piesku a hliny sú tento rok veľmi trendy. Doplňte ich teplými odtieňmi a váš interiér bude nielen útulný, ale aj štýlový.

home-1622401_960_720-2

Kvety veľkých rozmerov

Zabudnite na jemné kvietky a siahnite po nadrozmerných kvetoch, alebo si jednoducho zadovážte niečo s florálnym motívom. Napríklad vankúš s potlačou obrovských listov je skvelou voľbou.

Kľud v spálni nadovšetko

Stále viac ľudí túži po kvalitnom spánku čo sa odrazilo aj v tohtoročnom trende. Vaša spálňa by nemala obsahovať žiadne výrazné prvky a mala by pôsobiť upokojujúco.

pexels-photo-90319