Spotrebitelia sú v dnešnej dobe veľmi nároční a pre dizajnérov je stále ťažšie prísť na trh s nábytkom, ktorý zapôsobí a vynikne spomedzi ostatných. Mnohí ľudia chcú vo svojich domovoch niečo neobvyklé, nekonvenčné a preto dizajnéri vytvárajú občas veľmi bláznivé výtvory. Tie najzaujímavejšie sme pre vás zozbierali.

Táto lampa vyzerá veľmi lahodne. Základňa pôsobí ako čokoládová fontána a aj keď viete, že nie je skutočná, cítite pokušenie ponoriť do nej prsty. Toto lákavé pokušenie navrhla talianska architektka Ilara Marelli.

1-1

Takáto zaujímavá lampa by vyzerala skvelo vedľa tejto jedinečnej postele. Má futuristický dizajn s rámom vo forme vajíčka. Takýto tvar robí posteľ útulnou a pohodlnou. Navyše posteľ je vybavená zvukovým systémom a difúznym svetlom. Chceli by ste ju aj vy?

2-1

Teraz sa presuňme do obývačky, kde môžete mať tento moderný, zaujímavo vyzerajúci konferenčný stolík. Má farebnú základňu s rôznymi farbami a za návrhom stojí H. Studio.

3-2

Tu máme ďalší neobvyklý stôl, ktorý je kombináciou dynamiky a funkčnosti. Hoci to na prvý pohľad nie je okamžite zrejmé, dizajn stola bol inšpirovaný behom koní.

4-1

Kúsok, ktorý má vo väčšine priestorov obmedzené použitie. Je to v podstate drevený kmeň s troma zadnými sedadlami, ktoré sú k nemu pripevnené. Mimoriadna kombinácia je zdôrazňovaná kovovou farbou sedadiel.

5-1

Kus nábytku, ktorý má striktne len dekoratívnu funkciu. Ide o dvere, ktoré vyzerajú ako rozbité, aj keď si zachovávajú štruktúru aj tvar. Naozaj pútavý kúsok, čo poviete?

6-1

Niektoré kusy v dome jednoducho musíme mať a nejde ich ignorovať kvôli ich funkčnosti. To však ešte neznamená, že musia byť nudné. Napríklad tento radiátor je pútavou výzdobou pre priestor a zároveň si zachováva svoju funkčnosť.

7-1

Je veľmi náročné nájsť dobrý výraz na definovanie tohto kusu. Nie je to ani posteľ, ale ani pohovka. Tento produkt je vyrobený výhradne z dubu, má zakrivené línie, jednu opornú nohu a veľmi neobvyklý tvar.

8-1

Niektoré kúsky nie sú jedinečné svojím tvarom, ale materiálmi, ktoré dizajnér zvolil. V niektorých prípadoch sa každodenné predmety opakovane používajú všelijakými spôsobmi. Tieto lustre sú napríklad vyrobené z vešiakov.

9-1

Krb, bez ohľadu na jeho štýl alebo dizajn je vždy ústredným bodom v každej miestnosti. Navyše, ak vyzerá takto je to naozaj dych vyrážajúci kus. Jedná sa o ultramoderný krb so štýlovým červeným rámom. Je držaný jemnými oceľovými káblami, čo pôsobí akoby plával.

10-1

Sedačka Bulldang bola navrhnutá firmou Dupont Neotis Studio. Ide o modulárne kreslo, ktoré je veľmi útulné a pohodlné. Aj vy by ste si ho radi dali do vašej izby?

11-2