Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!

Na spaľovaní dreva v krbe je určite niečo nostalgické. Je to práve ten praskavý zvuk horenia dreva a zmes drevitých vôní, ktoré nám prináša potešenie a pokoj. Samotné prevádzkovanie krbu však také jednoduché, samozrejme, nie je. Príprava, rezanie a stohovanie dreva alebo čistenie popola sú časovo náročné.

ht-design-banner_web Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!

Náš rušný životný štýl nám tak nie vždy umožňuje plnohodnotne sa krb starať. To je jeden z dôvodov, prečo sa staršie krby rýchlo opotrebujú a stratia lesk. Ľudia potom siahajú po najjednoduchšom možnom riešení. Napríklad aj v podobe úplnej výmeny krbu.

e Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

ren Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

Rekonštrukcia starého

Existuje však aj jednoduchší spôsob, ako vymeniť „starý za nový“. Rekonštrukcia starého krbu na drevo nemusí byť tou najťažšou vecou na svete. Samozrejme, len v prípade, keď si rozumne rozvrhnete postup práce. Celú prácu si ale viete jednoducho uľahčiť vďaka jedinému efektívnemu a krásnemu prvku – krbovej vložke.  Ako teda inovovať váš krb tak, aby to nebol zdĺhavý a nákladný projekt prestavby?

Before-and-After-3 Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

Before-and-After-13 Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

Plynová krbová vložka

Máte už nejaký existujúci krb? Možno by ste mali uvažovať nad výmenou krbovej vložky za jej kvalitnejšiu a luxusnejšiu verziu. Práve plynový krb zapadá priamo do vášho existujúceho miesta na kozub. Takto výrazne zvýšite nielen výkon krbu, ale aj jeho estetickú hodnotu.

Vedeli ste, že plynové krbové vložky sú ovládané otočením vypínača alebo diaľkového ovládača? Alebo že spaľujú zemný plyn alebo kvapalný propán? Presne to sú aj dôvody, prečo je menej náročný na udržiavanie. Nie je totižto vôbec potrebné čistiť z neho popol tak často, ako pri klasickom krbe na drevo!

a Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

d Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

Zvýraznite svoj štýl

Má váš krb okolo 15 až 25 rokov? Ak je v poriadku základ, pôjde to ľahko! Výmena krbovej vložky poskytne vašej obývačke i krbu výraznejší facelift. Navyše, práca môže byť dokončená už za jediný deň, maximálne dva. A ako si predstavíte najväčší rozdiel pri výmene krbovej vložky? Dôkazom sú tieto fotografie „pred a po“.

V nižšie uvedených príkladoch majitelia domov vylepšili svoj zastaraný krb na drevo plynovou krbovou vložkou. Vložka a aktualizované kamenné murivo boli inštalované priamo nad tehlou a transformovali miestnosť na trendy aktuálneho roka 2020. Čo však na tomto porovnaní nevidíte, sú obrovské úspory energie a komfortné ovládanie pomocou virtuálnej aplikácie.

c Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

b Túžite po novom krbe? Zrekonštruujte starý!
www.hearthmanorfireplaces.com

Ste pripravení urobiť prvý krok k transformácii vášho starého krbu?