Podľa čoho vyberať žalúzie pre vaše okná?

Praktické aj dekoratívne! Žalúzie majú nespočetne veľa výhod. Pre niekoho sú ideálnym spôsobom, ako si chrániť súkromie, pre iného zase štýlovým dekoračným doplnkom. Dobre vybrané žalúzie a rolety môžu mať transformačný účinok naozaj v každej miestnosti. Postupujte podľa našich nápadov a inšpirujte sa dekorovaním a tienením okien!

BASIC zásady pri výbere žalúzií

  1. Rolety a žalúzie sú obľúbenou univerzálnou voľbou pre každú izbu.
  2. Rímske rolety sú štýlové! Ak sa však neustále používajú, ich šnúry sa budú musieť v priebehu času vymieňať, pretože majú tendenciu sa trhať alebo zlomiť.
  3. Rolety sú veľmi praktické pre kuchyne a kúpeľne, pretože ich ochranná vrstva je vhodná do vlhkého prostredia.
  4. Švédske rolety vyzerajú uvoľnene a útulne. Pri častom otváraní a zatváraní sa ale môžu bezhlavo prevrátiť.
  5. Skúste spojiť viac úžitkových štýlov. Nakombinujte vo vašej domácnosti rolety spolu so žalúziami. Švédske rolety do kuchyne, klasické žalúzie do spoločných priestorov a rolety do spálne! Toto spojenie vám umožní lepšiu kontrolu nad množstvom svetla, ktoré sa filtruje do miestnosti.
  6. V miestnostiach, ktoré slúžia na rôzne funkcie, je najlepšie spárovať žalúzie a záclony. Vytvoríte tak flexibilný obklad okna, ktorý vám bude vyhovuje počas dňa i v noci.
  7. Žalúzie s čiernou podšívkou sú ideálne pre spálne. Najmä keď úplne zakrývajú rám a sú ešte doplnené o záclony. Rovnomerné žalúzie v rovnakom štýle a látke dodajú miestnosti s viacerými oknami čistý a súdržný vzhľad.
  8. V miestnostiach pre malé deti namontujte vždy žalúzie, ktoré sú bezšnúrové alebo majú pružinový mechanizmus, pomocou presných dodaných pokynov. Rovnako postupujte aj v prípade, že máte domáce zvieratká. Bezšnúrové žalúzie totiž ponúkajú viac bezpečnosti, súkromia a vyznačujú sa skutočne jednoduchou manipuláciou.

Teraz už zaručene viete, ako sa popasovať s výberom žalúzií a roliet do vašej domácnosti. Mnoho spoločností na výrobu a inštaláciu tieniacej techniky ponúkajú bezplatnú konzultáciu, takže jediné, čo vám teraz ostáva je zarezervovať si termín osobného stretnutia a vybrať si konkrétne modely a veľkosti žalúzií vhodné pre váš domov.