Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?

Túžite po čistom škandinávskom dizajne u vás doma? Základným atribútom škandinávskeho štýlu je minimalizmus. Prerobte si váš domov podľa jednotlivých krokov, ktoré vedú priamo do Škandinávie.

Minimalizmus

V jednoduchosti je krása. Toto heslo platí na všetko, rovnako aj na interiérový dizajn. Odložte všetky zbytočnosti a drobnosti z poličiek. Vyberte nábytok s jednoduchými líniami.

minimalizmus Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Dizajnový nábytok

Nie je potrebné vymieňať funkčnú pohovku. Naopak, stačí aj doplníte do miestnosti jednu dizajnovú stoličku a dosiahnete tým pocit luxusu a skutočného štýlu.

diazjnovy-nabytok Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Držte sa čiernej, šedej a bielej

Vytvorte si základ, ktorý bude pozostávať z čiernej, bielej a rôznych odtieňov šedej. Ten môžete vždy dopĺňať o ďalšiu farbu, ktorá dodá vášmu bytu potrebnú čerešničku na záver.

cierna-biela-seda Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Materiál – drevo

Vyskúšajte do interiéru zakomponovať drevo. Pokojne rôzne druhy, matné alebo nalakované. Drevo vytvorí v miestnosti pocit tepla a celkovo stlmí chladný bielošedý priestor.

material-drevo Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Pastelové farby

Pastelové farby sú jednoducho kombinovateľné s bielym alebo šedým nábytkom, práve preto sú v škandinávskom štýle veľmi obľúbené. Nebojte sa kombinácie ružovej alebo žltej v pastelovom odtieni a okúzlite návštevu.

pastel Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Geometrické tvary

Geometria v interiéri je samozrejmosť. Vyskúšajte ju aplikovať na steny alebo na textil. Zaplníte prázdno, ktoré v priestore vzniká bielou farbou.

geometricketvary Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Kovová dekorácia

Zlatý, strieborný alebo medený kov v kombinácii s drevom sa môže zdať zvláštny. Avšak, opak je pravdou. Kovové dekorácie sú neoddeliteľnou črtou škandinávskeho dizajnu.

kovové-dekoracie Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Textílie

Výber správneho textilu dokáže zmeniť interiér bytu na nepoznanie. Vyskúšajte kombináciu rôznych materiálov na závesoch, vankúšoch alebo na koberci.

textilie Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Rastliny

Izbové rastliny dodávajú priestoru živosť. Navyše, zelená farba pôsobí na ľudí pokojne. Doplňte priestor o pár zelených rastlín a vyčarujte oázu pokoja.

rastliny Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com

Obrazy, fotografie, knihy

Rodinné fotografie, otvorená polička na knihy, obrazy zavesené nad pohovkou, to všetko vdýchne vášmu bytu dokonalý pocit domova. Zaplňte ho svojimi osobnými vecami a tešte sa z nového interiéru.

obrazy_knihy_fotky Ako prerobiť byt do škandinávskeho štýlu?
www.pinterest.com